filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
BAFTA TV
2010
https://www.bafta.org/television/awards
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (Virgin Media TV)
Data ogłoszenia nominacji:
10 maja
Data wręczenia nagród:
6 czerwca
Miejsca:
London Palladium, Londyn
Prowadzący: Graham Norton
BAFTA TV
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Okupacja
(2009)
nominacje
Demony przeszłości
(2009)
Wilcze prawo: 1974
(2009)
Wysepka
(2009)
Najlepszy aktor
wygrane
[Kenneth Branagh]
Kenneth Branagh
jako Kurt Wallander w serialu
Wallander
(2008)
nominacje
John Hurt
Anglik w Nowym Jorku
(2009)
Brendan Gleeson
W czasie burzy
(2009)
David Oyelowo
Wysepka
(2009)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Julie Walters]
Julie Walters
jako Mo Mowlam w filmie
Mo
(2010)
nominacje
Helena Bonham Carter
Enid
(2009)
Julie Walters
Krótki pobyt w Szwajcarii
(2009)
Sophie Okonedo
Mrs Mandela
(2010)
Najlepszy występ kobiecy w programie komediowym
wygrane
[Rebecca Front]
Rebecca Front
jako Nicola Murray w serialu
The Thick of It
(2005)
nominacje
Jo Brand
Getting On
(2009)
Joanna Scanlan
Getting On
(2009)
Miranda Hart
Miranda
(2009)
Najlepszy występ męski w programie komediowym
wygrane
[Peter Capaldi]
Peter Capaldi
jako Malcolm Tucker w serialu
The Thick of It
(2005)
nominacje
David Mitchell
Peep Show
(2003)
Hugh Dennis
Sto pociech
(2007)
Simon Bird
The Inbetweeners
(2008)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Rebecca Hall]
Rebecca Hall
jako Paula Garland w filmie
Wilcze prawo: 1974
(2009)
nominacje
Lauren Socha
Niekochane
(2009)
Sophie Okonedo
System sprawiedliwości
(2008)
Imelda Staunton
Życie w Cranford
(2007)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Matthew Macfadyen]
Matthew Macfadyen
jako Joe Miller w serialu
System sprawiedliwości
(2008)
nominacje
Tom Hollander
Gracie i Monty: Wojenna miłość
(2009)
Gary Lewis
Mo
(2010)
Benedict Cumberbatch
Wysepka
(2009)
Najlepsza charakteryzacja i fryzury
wygrane
Mo
(2010)
nominacje
Enid
(2009)
Wilcze prawo: 1974
(2009)
Najlepsza dramatyczna seria
wygrane
Wyklęci
(2009)
Piątka młodocianych przestępców po burzy otrzymuje nadludzkie umiejętności.
nominacje
Być człowiekiem
(2008)
Tajniacy
(2002)
The Street
(2006)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Wysepka
(2009)
Martin Phipps
Opowieść o losach jamajskiego małżeństwa w Anglii po drugiej wojnie światowej.
nominacje
Być człowiekiem
(2008)
Richard Wells
Wilcze prawo: 1974
(2009)
Adrian Johnston
Najlepsza opera mydlana lub dramatyczny serial wielosezonowy
wygrane
EastEnders
(1985)
nominacje
Coronation Street
(1960)
Na sygnale
(1986)
The Bill
(1984)
Najlepsza scenografia
wygrane
Gracie i Monty: Wojenna miłość
(2009)
Claire Kenny
nominacje
Anglik w Nowym Jorku
(2009)
Beth Mickle
Wallander
(2008)
Jacqueline Abrahams
Wilcze prawo: 1974
(2009)
Cristina Casali
Najlepsza telewizyjna komedia sytuacyjna
wygrane
The Thick of It
(2005)
nominacje
Miranda
(2009)
Peep Show
(2003)
The Inbetweeners
(2008)
Najlepsze efekty specjalne, wizualne lub graficzne
wygrane
Dzień Tryfidów
(2009)
nominacje
Doktor Who
(2005)
II wojna światowa w kolorze
(2009)
Przygody Merlina
(2008)
Najlepsze kostiumy
wygrane
Wilcze prawo: 1974
(2009)
Natalie Ward
Ambitny dziennikarz postanawia napisać artykuł o zaginięciu dziecka. Odkrywa, że nie jest to pierwsze porwanie w okolicy.
nominacje
Anglik w Nowym Jorku
(2009)
Joey Attawia
Desperate Romantics
(2009)
James Keast
Życie w Cranford
(2007)
Jenny Beavan
Najlepsze nowe media
wygrane
Wirtualna rewolucja
(2010)
Najlepsze zdjęcia i światło w fabule
wygrane
Wilcze prawo: 1983
(2009)
David Higgs
Nękany poczuciem winy, skorumpowany policjant postanawia rozwiązać sprawę zaginięcia dziecka.
nominacje
Desperate Romantics
(2009)
Alan Almond
Hamlet
(2009)
Chris Seager
Wysepka
(2009)
Tony Miller
Najlepsze zdjęcia w dokumencie
nominacje
Andrew Marr's The Making of Modern Britain
(2009)
Neil Harvey
Życie
(2009)
Kevin Flay
,
Rod Clarke
Najlepszy montaż w dokumencie
wygrane
Podwójne życie muru berlińskiego
(2009)
Gregor Lyon
Obraz muru berlińskiego opowiedziany z punktu widzenia ludzi, którzy żyli w cieniu tajnej policji Stazi.
Najlepszy montaż w fabule lub rozrywce
wygrane
Mo
(2010)
Kristina Hetherington
nominacje
Krótki pobyt w Szwajcarii
(2009)
Adam Recht
Okupacja
(2009)
Victoria Boydell
Wilcze prawo: 1974
(2009)
Andrew Hulme
Najlepszy program międzynarodowy
wygrane
Mad Men
(2007)
Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje
Czysta krew
(2008)
Głowa rodziny
(1999)
Siostra Jackie
(2009)
Najlepszy program opowiadający o sprawach bieżących
wygrane
Terror w Mumbaju
(2009)
nominacje
Mali złodzieje
(2009)
Najlepszy serial komediowy lub komediowy program rozrywkowy
wygrane
Armstrong i Miller Show
(2007)
nominacje
Cudaczny świat Mitchella i Webba
(2006)
Najlepszy występ rozrywkowy
wygrane
[Anthony McPartlin, Declan Donnelly]
Anthony McPartlin
,
Declan Donnelly
I'm a Celebrity, Get Me Out of Here!
(2002)
Wyróżnieni w roku 2010
Mo
(
3/4
)
The Thick of It
(
3/3
)
Wilcze prawo: 1974
(
2/7
)
Wysepka
(
1/5
)
Wallander
(
1/2
)
System sprawiedliwości
(
1/2
)
Okupacja
(
1/2
)
Gracie i Monty: Wojenna miłość
(
1/2
)
EastEnders
(
1/1
)
Mad Men
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.